20 September 2018

Z továrne Sevel vyrábajúcej modely Ducato zišlo šesťmiliónte vozidlo

 

  • Výrobný závod Val di Sangro dosiahol významného míľnika, a síce šiestich miliónov vyrobených vozidiel.
  • Jubilejným vozidlom bolo Ducato Natural Power zastupujúce rad vozidiel Fiat Professional poháňaných zemným plynom, ktorý je najširší na trhu.
  • Skupina FCA je európskym lídrom v tejto technológii minimalizujúcej dopad na životné prostredie cez 20 rokov a na konte má cez 754 000 predaných osobných a úžitkových vozidiel spaľujúcich zemný plyn.
  • Rekord Ducata posilňuje historické puto medzi najpredávanejším modelom značky Fiat Professional a najväčšou továrňou na ľahké úžitkové automobily v Európe.

 

Dnes zišlo z výrobnej linky Sevel (Società Europea Veicoli Leggero) vozidlo s poradovým číslom 6 000 000. Bolo im Ducato Natural Power (stredný rázvor náprav a vysoká strecha) v sivom odtieni karosérie a s motorom 140 Natural Power s výkonom 136 k a krútiacim momentom 350 Nm. Tento motor na zemný plyn ponúka výkonové parametre podobné dieselovému motoru a jeho dojazd na zemný plyn dosahuje 400 km.

 

Vozidlo pre prepravu osôb bolo kúpené talianskym zákazníkom.

 

Ducato, najpredávanejší model značky Fiat Professional spája s továrňou Sevel di Atessa vo Val di Sangro, ktorá je najväčšou továrňou na ľahké úžitkové vozidlá v Európe, pevné puto a je tiež nesporným lídrom skupiny FCA z hľadiska predajov dvojpalivových vozidiel spaľujúcich benzín a zemný plyn. Skupina FCA za viac ako 20 rokov vyprodukovala cez 754 000 osobných a úžitkových vozidiel na zemný plyn. Rad Fiat Professional zahŕňa celkom štyri modely: Fiorino, Doblò Cargo, Ducato (Van, Minibus a Panorama) a Panda Van.

 

Ducato Natural Power je ideálnym riešením pre všetky potreby profesionálov a jeho všestrannosť dokazujú aj rôzne konfigurácie dodávkových verzií (k dispozícii v 3 dĺžkach, 3 výškach a vo verzii Maxi) a podvozkov s kabínou (3 dĺžky a verzie Maxi). Všetky varianty tohto bestselleru značky Fiat Professional zdieľajú trojlitrový motor s emisnou špecifikáciou Euro 6, ktorý poskytuje výkon 136 k pri 3500 ot./min a najvyšší krútiaci moment 350 Nm pri 1500 ot./min. Ducato vybavené týmto motorom dosahuje najvyššej rýchlosti 159 km/h a súčasne sa môže pochváliť veľmi priaznivou spotrebou paliva (8,6 kg plynu/100 km). Vďaka absencii emisií jemných častíc a nízkym znečisťujúcim látkam umožňuje Ducato Natural Power vjazd (v závislosti na miestnych predpisoch) do mestských zón s obmedzenou dopravou z dôvodu ekologickej záťaže.

 

Motor bol vyvinutý špeciálne pre prevádzku na zemný plyn a využíva tak rad špecifických súčastí pre zabezpečenie spoľahlivosti, odolnosti a účinnosti. Predovšetkým v Ducate Natural Power je nastavený tak, že bežne spaľuje zemný plyn a benzín je použitý iba v okamihu, kedy dôjde plynné palivo. Zemný plyn je uložený v piatich nádržiach s celkovou kapacitou 220 litrov, čo zodpovedá 36 kg zemného plynu a dojazdu 400 km. Nádrže sú umiestnené pod podlahou, vďaka čomu je úplne zachovaný objem nákladového priestoru. Práve to je veľmi ceneným aspektom u vozidla určeného pre profesionálne použitie.

 

Výhodou zemného plynu je skutočnosť, že sa jedná o najčistejšie dostupné palivo súčasnosti. V porovnaní so zážihovým motorom redukuje zemný plyn emisie CO2 o 23%. Motory na zemný plyn minimalizujú najnebezpečnejšie častice, akými sú oxidy dusíka a reaktívne uhľovodíky, ktoré vedú k tvorbe ďalších znečisťujúcich látok. Vozidlá poháňané zemným plynom môžu jazdiť v mnohých mestských zónach, ktoré sú pre ostatné vozidlá s konvenčnými motormi neprístupné, a navyše môžu parkovať v podzemných garážach a využívať trajekty.

 

Ducato Natural Power je dôkazom nepretržité pozornosti skupiny FCA k otázke ekológie, a to prostredníctvom vývoja hmatateľného riešenia pre zlepšenie výkonu a zníženie spotreby paliva, ktoré súčasne ponúka ekologickú a ekonomickú udržateľnosť. Okrem toho je systém spaľovania zemného plynu u týchto vozidiel inštalovaný priamo v továrni, čo znamená, že vozidlá zahŕňajú potrebné úpravy šasi pre danú technológiu a spĺňajú nárazové aj emisné predpisy, ako konvenčné modely. Vďaka tomu sa môžu pochváliť najvyššími štandardmi komfortu a bezpečnosti.

 

Tridsať sedem rokov úspechov

Pred tridsiatimi siedmimi rokmi spôsobilo Ducato revolúciu na trhu vysokokapacitných dodávok a táto revolúcia stále pokračuje. Súčasná generácia - v poradí už šiesta - sa môže pochváliť najvyššou užitočnou hmotnosťou v segmente do 3,5 tony celkovej hmotnosti. Medzi silné stránky modelu patria výkonné a účinné motory, početné bezpečnostné a asistenčné systémy ako aj rad karosárskych variantov navrhnutých tak, aby vyhoveli všetkým potrebám. Ducato si preto zachováva vysokú zostatkovú hodnotu, ku ktorej pridáva nízke prevádzkové náklady a ceny náhradných dielov, ktoré bestselleru značky Fiat Professional zaisťujú najnižšie náklady na údržbu a opravy v kategórii. To sa zásadným spôsobom prejavuje na zlepšení celkových nákladov na vlastníctvom TCO. Práve táto hodnota je pre zlepšenie podnikania všetkých zákazníkov úplne zásadná. Ducato je možné nakonfigurovať pre naplnenie akýchkoľvek požiadaviek, pretože ponúka najširší rad s pohonom predných kolies na trhu. Prostredníctvom kombinácií rôznych karosérií, motorov a mechanických riešení ponúka značka približne 10 000 variantov vozidiel na prepravu tovaru a osôb či základov pre prestavbu. Ducato je k dispozícii v štyroch dĺžkach karosérie a v troch výškach, pokiaľ ide o dodávky, a v šiestich dĺžkach karosérie u podvozkov s kabínou a podvozkov s interiérom. Rad dodávok ponúka voľbu medzi ôsmimi rôznymi objemami nákladového priestoru, a to od 8 do 17 m³, čo mu poskytuje najväčšiu účinnosť v kategórii v zmysle objemu nákladového priestoru.  

 

Rekordná továreň

Ducato je vyrábané v továrni Sevel v talianskej Atesse vo Val di Sangro, v najväčšej európskej továrni pre ľahké úžitkové vozidlá. Tá v roku 1981 zamestnávala len niečo málo cez 600 ľudí a jej vrcholná denná produkcia predstavovala sedemdesiat vozidiel. V súčasnosti sa tu denne produkuje 1200 vozidiel v neuveriteľnom množstve konfigurácií. Továreň je jednou z najkomplexnejších na svete, pokiaľ ide o úroveň odbornosti, organizáciu a zavádzanie inovatívnych pracovných postupov. Neprekvapí tak, že je držiteľom striebornej medaily World Class Manufacturing, programu, ktorý okrem dodávateľov zahŕňa viac ako 160 tovární FCA. Strieborná medaila WCM potvrdzuje, že továreň spĺňa vysoké štandardy týkajúce sa efektivity, organizácie a kvality. V súčasnej dobe zamestnáva približne 6400 ľudí, pričom tento počet po započítaní zamestnancov u dodávateľov pôsobiacich v rovnakom regióne dosahuje 12 500. Priemerný vek zamestnancov je 45 rokov a ženy tu tvoria 21 percent celkovej pracovnej sily. Továreň hostí tiež Akadémiu, centrum, v ktorom sa pravidelne školia vedúci tímov.

Akadémia je miestom, kde zamestnanci zlepšujú svoje školiace, vodcovské či inovačné schopnosti. Na tomto mieste sa takisto dozvedajú o najmodernejších technológiách rozvíjajúcich odvetvie, ako sú kvalita, ergonómia, riadenie a pracovné postupy.

 

 

Turín, 20. septembra 2018

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor