25 Jún 2012

Výrobný závod Fiatu v Pomigliano d'Arco získal prestížnu cenu Automotive Lean Production Award 2012

 

Výrobnému závodu Fiatu v Pomigliano D'Arco bola udelená prestížna medzinárodná cena „Automotive Lean Production 2012" v kategórii OEM (Original Equipment Manufacturer). Táto cena je komisiou odborníkov vybraných nemeckým magazínom Automobil Produktion a konzultačnou firmou Agamus Consult udeľovaná na základe dôkladnej analýzy a vyhodnocovania.

Od roku 2006 o túto najvýznamnejšiu európsku trofej usilovalo už viac ako 700 výrobných závodov z viac než 15 rôznych krajín vrátane Nemecka, Francúzska, Španielska, Beneluxu a Talianska.

Každý rok je po dôkladnej analýze dotazníkov z jednotlivých výrobných závodov vybraných celkom 5 víťazov v rôznych kategóriách. Voľba víťazov zahŕňa aj špeciálne inšpekcie vo výrobných závodoch, schôdzky a rozhovory, ktoré majú preskúmať a overiť údaje získané prostredníctvom dotazníkov.

Zvlášť je analyzovaný systém výroby a kontrolované dôsledné uplatňovanie princípov Lean Production (tzv. štíhlej výroby), a to najmä v zmysle kvality, údržby, logistiky a personálneho rozvoja vedúcich k vytvoreniu pracovného prostredia, ktoré efektívne podporuje zlepšovanie procesov výroby a systematickú redukciu odpadu.

Na konci tohto prísneho hodnotenia vyberie porota z Agamus Consult víťaza.

„Je to významné ocenenie, ktoré vzdáva hold všetkým mužom a ženám pracujúcim v Pomigliano alebo podieľajúcim sa v uplynulých rokoch na jeho obnove, čo bol zásadný krok pre naplnenie nového poslania závodu", povedal Stefan Ketter, riaditeľ výroby spoločnosti Fiat SpA. „Vďaka systému výroby podľa zásad World Class Manufacturing, ktorý je používaný v továrňach Fiatu aj Chrysleru, boli v Pomigliano prijaté tie najvyspelejšie výrobné štandardy, ktoré sa stali vzorom pre všetky ostatné výrobné závody skupiny Fiat Chrysler. „Sme hrdí na to, že dosiahnuté výsledky sú uznávané aj medzinárodnými odborníkmi", dodal S. Ketter.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne v nemeckom Lipsku 7. novembra 2012 na 7. konferencii usporiadanej magazínom Automobil Produktion a spoločnosťou Agamus Consult.

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Príložit súbor