14 Marec 2017

Panda Natural Power v experimentálnej prevádzke: 80 tisíc kilometrov iba na bioplyn vyprodukovaný čističkou odpadových vôd

 

  • Fiat Panda Natural Power sa zúčastní experimentálneho testu na 80 tisíc kilometrov s pohonom na bioplyn vyprodukovaný spoločnosťou CAP Group, ktorá sa zaoberá spracovaním odpadových vôd v Miláne. Vozidlo bolo dnes odovzdané v Turíne skupinou Fiat Chrysler Autoomobiles.
  • Počas experimentu, ktorý potrvá niekoľko mesiacov, budú inžinieri výskumného centra FCA posudzovať životaschopnosť bioplynu vyrobeného z čistiarenských kalov a odpadových vôd.
  • Toto biopalivo dláždi cestu skutočne ekologicky udržateľnej mobilite tým, že znižuje emisie CO2 o 97 percent v porovnaní s benzínovým modelom.
  • Počas celého experimentu bude Panda - najpredávanejšie vozidlo poháňané zemným plynom v Európe od roku 2007, ktoré dosiahlo nedávno výrobného míľnika 300 000 vozidiel - tankovaná v milánskej továrni CAP Group Bresso-Niguarda, kde sa chystá otvorenie prvej čerpacej stanice lokálne produkovaného bioplynu.

 

Kto by si pred pár rokmi predstavil, že Panda bude jazdiť na pohonné hmoty vyrobené z odpadového kalu? Takú budúcnosť sa neodvážili predpovedať ani scenáristi filmu Návrat do budúcnosti. Avšak je to praktickejšie riešenie ako elektrina alebo vodík. Životaschopnosť tohto paliva bude demonštrovaná v dlhodobom teste, ktorý potrvá niekoľko mesiacov a bude zahŕňať 80 tisíc kilometrov. Test začal dnes v Turíne vo Fiat Chrysler Automobiles Mirafiori Motor Village, kde bol Fiat Panda Natural Power odovzdaný spoločnosti CAP Group, ktorá spravuje vodné zdroje, kanalizácie a čističky v Miláne. Počas testu budú inžinieri CRF (výskumné centrum skupiny FCA) vykonávať rad hĺbkových analýz, ktoré majú za cieľ študovať účinky bioplynu od CAP Group. Cieľom tohto experimentu je skúmať rôzne zdroje bioplynu.

 

Kľúče od Pandy boli odovzdané Elisou Boscherini, manažérkou pre styk s inštitúciami skupiny FCA pre región EMEA, a to riaditeľovi spoločnosti CAP Group Alessandra Russoovi.

Panda Natural Power je vybavená zážihovým dvojvalcom 0.9 TwinAir poskytujúcim pri pohone na zemný plyn výkon 80 k. Táto verzia bola predstavená rok po uvedení modelu Panda na trh v roku 2006 a v súčasnej dobe je najpredávanejším vozidlom spaľujúcim zemný plyn v Európe. Pred niekoľkými málo týždňami dosiahol tento model významného míľniku v produkcii, a síce 300 000 vyrobených vozidiel.

Vozidlo bude poháňané bioplynom vyrobeným z čistiarenských kalov v zariadení Niguarda-Bresso, kde CAP Group premieňa svoj odpad biorafináciou na bioplyn. Štúdia vypracovaná skupinou CAP, ktorá sa chystá na otvorenie prvej čerpacej stanice bioplynu z miestnej produkcie v oblasti Milána, odhaduje, že samotné zariadenie Bresso je schopné vyprodukovať 342 000 kg bioplynu, čo je dosť pre pohon 416 vozidiel ročne s nájazdom 20 000 km. To je celkom cez 8,3 milióna kilometrov a ekvivalent 200násobku obvodu zemegule.

Dlhodobý test Pandy bude verejnosť môcť sledovať pod hashtag #BioMetaNow.

 

Bioplyn má rovnaké vlastnosti ako zemný plyn, ale je vyrobený z čisto obnoviteľných zdrojov alebo zdrojov s nulovým dopadom na životné prostredie. To predstavuje riešenie pre budúcu mobilitu s jasnou výhodou, a síce, okamžitú dostupnosťou. To umožňuje motoristom ušetriť na tankovaní v porovnaní s benzínom až 56% a v porovnaní s naftou až 30%. Vo všetkých prípadoch ekonomické záujmy prevyšuje ekologický aspekt. Metán je najčistejšie palivo, ktoré dnes máme k dispozícii. Je to praktická alternatíva benzínu a nafty s minimálnymi škodlivými emisiami: nižšia úroveň pevných častíc (takmer nula), oxidov dusíka a reaktívnych uhľovodíkov, ktoré vytvárajú ďalšie znečisťujúce látky.

Tieto vlastnosti sa zlepšia ešte viac použitím bioplynu, zvlášť pri počtoch z pohľadu vodiča. Napríklad Fiat Panda má pri prevádzke na zemný plyn o 31 percent nižšie emisie v porovnaní s benzínovým modelom, keď je zemný plyn zmiešaný s 40 percentami bioplynu. Inými slovami, zníženie znečisťujúcich látok sa rovná tomu, čo je možné dosiahnuť u elektromobilu dobíjaného z aktuálnych európskych zdrojov energie. Zníženie emisií CO2 môže dosiahnuť až 97 percent pri 100percentnom použití bioplynu s čistiarenských kalov, čo sú emisie elektromobilu dobíjaného z obnoviteľných zdrojov, napríklad veterných elektrární.

 

Čo je to bioplyn

Bioplyn je biopalivo získané z odpadových vôd a v tomto prípade z biomasy z fariem (ktoré sú obnoviteľné v priebehu času a zahŕňajú uhlík, ktorý bol už prítomný v atmosfére) a organickou frakciou pevného mestského triedeného odpadu. FCA a CAP Group podporujú bioplyn najmä, čo sa týka jeho potenciálu v znižovaní emisií. Projekt BioMetaNow si kladie za cieľ podporovať propagáciu bioplynu a demonštrovať jeho hodnotu, udržateľnosť a využitie v reálnom svete.

Ďalším príspevkom k zmene predpisov, ktoré sú dnes v Taliansku v platnosti je zavedenie bioplynu do siete čerpacích staníc. Okrem toho môže pomôcť v boji s klimatickými zmenami, znižovaniu znečistenia atmosféry a v riadení odpadu. Ponúka zaujímavé možnosti pre taliansky energetický systém aj celé európske hospodárstvo.

Výhody bioplynu na biologickej báze sú početné a reálne. Po prvé sa jedná o obnoviteľné palivo, a ako také je prakticky nevyčerpateľné. Zaisťuje najmä nízke emisie pevných častíc a skleníkových plynov. Ďalej je tu dopad na životné prostredie porovnateľný s elektromobilmi. Pre vozidlá, ktoré sú upravené pre prevádzku na zemný plyn nie sú potrebné žiadne ďalšie úpravy a celoštátna distribučná sieť je pripravená na rozšírenie. Znižuje tiež závislosť na rope, vytvára pracovné miesta vrátane národného dodávateľského reťazca, prispieva k udržateľnej ekonomike poľnohospodárstva a živočíšnej výroby, účinnej recirkulácii odpadu a ak sa vyrába z čistiarenských kalov, umožňuje zníženie miestnej dane z odpadu.

 

Turín, 14. marca 2017

 

 

FCA - Fiat Chrysler Automobiles (FCA) je ôsmy najväčší výrobca automobilov na svete. Skupina navrhuje, vyvíja, vyrába a predáva osobné automobily, úžitkové vozidlá, komponenty a výrobné systémy po celom svete. Na automobilových trhoch operuje so značkami Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram a Maserati, a tiež SRT (pretekárska divízia venovaná vysoko výkonným automobilom) a Mopar, ktorá sa zameriava na popredajné služby a náhradné diely. Medzi jej podniky patria tiež Comau (výrobné systémy), Magneti Mareelli (komponenty) a Teksid (oceľ a odliatky). FCA tiež poskytuje financovanie, lízing a služby požičovne pre podporu automobilového obchodu v zmysle dcérskych spoločností, spoločných podnikov a dohôd so špecializovanými prevádzkovateľmi finančných služieb. Fiat Chrysler Automobiles operuje prostredníctvom svojich spoločností v 40 krajinách sveta a poskytuje obchodnú spoluprácu so zákazníkmi na viac ako 140 trhoch. FCA je zaradená na burzu cenných papierov v New Yorku (FCAU) a milánsku burzu (FCA).

 

CAP Group - CAP je spoločnosť vlastnená verejnosťou, ktorá spravuje vodné zdroje v meste Milano a v rade ďalších miest v provinciách Monza-Brianza, Pavia, Varese a Como. Vzhľadom k svojej veľkosti sa jej aktíva pohybujú okolo 800 miliónov eur a viac ako jednu miliardu eur tvorí investovaný kapitál. Skupina je tiež jednou z najdôležitejších monoutility spoločností v Taliansku a zabezpečuje správu vodných zdrojov pre viac ako dva a pol milióna ľudí. V ankete Top Utility získala cenu Najlepšia talianska Utility spoločnosť roka 2017.

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor