07 Jún 2016

Nový Fiat 124 Spider

 

Prehľad

Značka Fiat oživuje legendárne meno Fiat 124 Spider a na svet privádza novú generáciu legendy s klasickým talianskym dizajnom a špičkovým výkonom. Vzdáva tak hold pôvodnému modelu 124 Spider, ktorý sa predstavil pred 50 rokmi. Fiat 124 Spider je rýdzim talianskym roadsterom ponúkajúcim potešenie z jazdy, technológie a bezpečnosť v kombinácii s nezameniteľným talianskym dizajnom. Nový model 124 Spider je možné už objednávať u európskych predajcov. Pre detaily a ceny prosím navštívte www.fiat.cz.

 

Dizajnéri štylistického centra Fiat vytvorili automobil, ktorý predstavuje nový pohľad na klasickú krásu predchodcu bez straty jeho skutočnej podstaty. Predná časť je výrazná, bez toho aby bola agresívna a dopĺňajú ju dva výstupky na kapote, ktoré prezrádzajú výkon motora. Boky sa môžu pochváliť proporciami ozajstného športového vozidla s pozdĺžne umiestneným motorom, pohonom zadných kolies a priestorom pre cestujúcich posunutým pred zadné kolesá.

 

Úchvatné jazdné vlastnosti vďaka dômyselnej konštrukcii 
V regióne EMEA bude Fiat 124 Spider k dispozícii s osvedčeným štvorvalcovým zážihovým preplňovaným motorom 1.4 MultiAir Turbo, ktorý poskytuje výkon 140 k a krútiaci moment 240 Nm a kombinovaný je s šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Táto kombinácia sa môže pochváliť vynikajúcimi výkonovými vlastnosťami, napríklad najvyššou rýchlosťou 215 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy.

Podvozok modelu Fiat 124 Spider využíva lichobežníkové zavesenie vpredu a viacprvkovú nápravu vzadu so špeciálnym odladením pre maximálnu stabilitu v zákrutách a pri brzdení. Ľahké riadenie má vďaka elektrickému posilňovaču riadenia s dvojitým pastorkom skvelú odozvu.

Kalibrácia riadenia a zavesenia kolies, ľahký rám, vyvážené rozloženie hmotnosti na nápravy a preplňovaný motor poskytujú nezameniteľné potešenie z jazdy. Pozornosť bola venovaná aj hluku a vibráciám (NVH), preto sa vďaka akustickému čelnému oknu a použitiu špičkovej izolácie vozidlo môže pochváliť mimoriadne nízkou hlučnosťou.

Pre skutočné potešenie z jazdy s nebom nad hlavou je Fiat 124 Spider vybavený sťahovacou látkovou strechou, ktorá sa vyznačuje mimoriadne jednoduchou manipuláciou a minimálnou silou potrebnou pre ovládanie.

 

Nabitý špičkovými bezpečnostnými prvkami a technológiami

Nový roadster je k dispozícii s radom prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti, vrátane adaptívnych čelných svetlometov, zadnej cúvacej kamery a elektronickej kontroly stability. Rozsiahle použitie vysokopevnostných materiálov poskytuje vozidlu pevnosť a súčasne nízku hmotnosť.

Fiat 124 Spider ponúka aj rad špičkových zariadení, ktoré zlepšujú komfort a pohodlie na palube, napríklad 7palcovú dotykovú obrazovku s digitálnym rádiom, možnosťou ovládania multimediálnych zariadení a s rozhraním Bluetooth, a tiež vyhrievané sedadlá alebo bezkľúčový vstup a štartovanie Keyless Entry.

Pre špičkovú kvalitu zvuku aj pri jazde so stiahnutou strechou je ponúkaný prémiový audio systém Bose s deviatimi reproduktormi, pričom štyri z nich sú integrované v hlavových opierkach.

 

Dizajn vzdáva hold minulosti a predstavuje modernú interpretáciu klasických tvarov
Nový Fiat 124 Spider bol navrhnutý v štylistickom centre Fiat v Turíne. Jeho tvar bol inšpirovaný pôvodným modelom Spider z roku 1966, ktorý je všeobecne považovaný za jedno z najkrajších vozidiel značky Fiat. Pôvodné tvary však dostali modernú podobu. Fiat 124 Spider má nadčasové štíhle línie, atraktívne a súčasne klasické boky, nízke ťažisko, priestor pre cestujúcich posunutý čo najviac dozadu a dlhú kapotu ako skutočné športové vozidlo. Na históriu odkazujú tiež horná šesťuholníková mriežka chladiča aj samotný vzor mriežky, prelisy na kapote a ostro rezané vodorovné zadné koncové svetlá. Interiéry boli navrhnuté s dôrazom na maximálny komfort cestujúcich a sú charakteristické na dotyk mäkkými materiálmi. Pre zvýraznenie pôžitku z jazdy bol kladený dôraz na ergonómiu, zvlášť v prípade hlavných ovládacích prvkov, teda volantu, pedálov a radiacej páky. Fiat 124 Spider je k dispozícii v dvoch stupňoch výbavy: 124 Spider a Lusso. Každý z modelov je ponúkaný v ôsmich farbách karosérie, dvoch pastelových (červenej Passione a bielej Gelato), piatich metalických (čiernej Vesuvio, sivej Argento, sivej Moda, bronzovej Magnetic a modrej Italia) a trojvrstvovej bielej Ghiaccio.

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor