10 Február 2014

500L Beats Edition™ a nový rad 500L modelového roka 2014: nové prírastky pre posilnenie úspechu rodiny 500

 

  • Premiéra novej špeciálnej edície 500L Beats EditionTM: zmes technológií a metropolitného vzhľadu.
  • Nový rad Fiat 500L modelového roka 2014: niekoľko nových prvkov vrátane úplne novej metalízy Venezia Blue, nového textilného a koženého čalúnenia a nových voliteľných doplnkov.
  • Nové motorizácie s výkonom 120 k pre rad 500L: dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet II s malým turbodúchadlom Honeywell s variabilnou geometriou je stelesnením účinnosti a výkonu; zážihový motor 1.4 T-Jet je potom šampiónom vzmysle spoľahlivosti a prevádzkových nákladov. Ponuku doplní ekologický motor 1.4 Turbo LPG.
  • Exkluzívne príslušenstvo Mopar® pre nové verzie a vysoko kvalitné asistenčné služby, záruky a plány údržby v rámci ponuky Mopar Vehicle Protection.
  • V roku 2013 sa rad 500L vyšplhal na predné priečky predajov v celej Európe. Len za pár mesiacov stál na vrchole svojho segmentu s podielom 17,2 %. Mimo to bol v Taliansku lídrom celého segmentu s podielom 40,9 % a tiež najpredávanejším modelom medzi stredne veľkými automobilmi sdieselovými motormi.

 

Fiat predstavuje novú špeciálnu edíciu 500L Beats EditionTM a nový rad 500L modelového roka 2014, ktorý prichádza s upravenou ponukou, novými farbami, čalúnením a voliteľnými prvkami. V ponuke sa novo objavujú motory 1.6 MultiJet II s výkonom 120 k a 1.4 T-Jet s výkonom 120 k, ktoré neskôr doplní aj dvojpalivová verzia (LPG/benzín).

Tieto dôležité inovácie posilnia úspech rodiny 500L, konkrétne modelov 500L, 500L Trekking a 500L Living, ktoré sa v roku 2013 vyšplhaly v Európe na predné priečky predajov. Len za pár mesiacov dosiahol rad 500L podielu 17,2 %. V Taliansku bol jednotkou vo svojom segmente s podielom 40,9 % a tiež najpredávanejším modelom medzi stredne veľkými automobilmi s dieselovými motormi.

 

Fiat 500L Beats EditionTM

Zatiaľ čo špeciálne série kultového modelu 500 sú stelesnením módy, rad 500L vychádza zo sveta technológií, ktoré sú v duchu filozofie značky Fiat veľmi prepracované, avšak súčasne užívateľsky ústretové, vďaka čomu robia každodenný život jednoduchším a zábavnejším.
Fiat 500L Beats EditionTM je vybavený audio systémom, ktorý predstavuje absolútnu revolúciu v počúvaní hudby vo vozidle. Zakladatelia značky Beats - legendárny rapper a producent Dr. Dre a riaditeľ spoločnosti Interscope Geffen A&M Records a producent Jimmy Lovin - v spolupráci so zvukovými expertmi Fiatu vyvinuli a odladili úplne nový audio systém. Výsledkom je Hi-Fi systém, ktorý ponúka výnimočný zážitok z počúvania v podobe krištáľovo čistého zvuku s vysokým rozlíšením, ktorého môžu dosiahnuť iba hudobný experti Dr. Dre a Lovin.

Fiat 500L Beats EditionTM je charakteristický dvojtónovou šedo-čiernou karosériou - matnou alebo lesklou - s červenými a matne chrómovanými doplnkami pre moderný metropolitný vzhľad. Rovnaký štýl poskytuje tiež interiér. Dominujú mu celo-čierne prevedenie s novými čiernymi textilnými a koženými (eko koža) sedadlami s červeným prešívaním.

Nová špeciálna edícia 500L Beats EditionTM je na talianskom trhu k dispozícii od tohto týždňa, u ostatných predajcov Fiat v celej Európe sa potom objaví vo veľmi krátkej dobe.

 

Nový rad Fiat 500L modelového roka 2014

Spolu s novým Fiatom 500L Beats EditionTM a novými motormi s výkonom 120 k sa predstavuje celý modernizovaný rad 500L. Ponuka bola upravená a zahŕňa niekoľko nových a dôležitých prvkov, vrátane novej modrej metalízy Venezia a nových textilných alebo kožených interiérov, ako aj nových voliteľných paketov, ktoré zákazníkom prinášajú rad výhod.
V závislosti na trhu je rad 500L modelového roku 2014 ponúkaný v troch stupňoch výbavy (Pop, Pop Star a Lounge), špeciálnej edícii 500L Beats EditionTM a verzii Business určenej profesionálom. Navyše ponúka rad voliteľných doplnkov a príslušenstva, ktoré zákazníkom prinášajú ďalší komfort pri zrejmom ekonomickom zvýhodnení, okrem iného aj v podobe paketov, akými sú Pop Star, Lounge a Trekking.

 

Nové motory pre rad 500L s výkonom 120 k

Pre posilnenie vodcovského postavenia v segmente rad 500L vrátane modelov 500L Trekking a 500L Living - dvoch vývojových verzií s identitou rodiny 500, avšak prekračujúcich konvenčné hranice segmentu -, rozširuje dvojica nových motorov: dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet II a zážihový motor 1.4 T-Jet.

Táto dvojica preplňovaných motorov o zhodnom výkone 120 k - táto výkonová trieda tvorí na európskom trhu podiel 16 % - ponúka rovnaké vlastnosti: výkon v prípade potreby, potešenie z jazdy vo všetkých situáciách a nízku spotrebu paliva a produkciu emisií.

Motor 1.6 MultiJet II s výkonom 120 k poskytuje skvelé výkonové parametre a súčasne vykazuje nízku spotrebu paliva, čo ho robí ideálnym aj pre dlhé cesty. Mimo to plní emisnú normu Euro 6. Tajomstvo tohto motora tkvie v účinnej kombinácii pokročilých riešení a technológie Fiat MultiJet II. Prostredníctvom malého turbodúchadla s variabilnou geometriou, vyvinutého spoločnosťou Honeywell, motor dosahuje výkonových parametrov na vrchole segmentu: najvyšší výkon 120 k pri 3750 ot./min, najvyšší krútiaci moment 320 Nm pri 1750 ot./min, najvyššia rýchlosť 189 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,7 sekundy, spotrebu paliva v kombinovanej prevádzke 4,6 l/100 km a emisie 120 g CO2/km.

Zatiaľ čo motor 1.6 MultiJet Turbo charakterizujú najmä účinnosť a výkon, druhý nový motor 1.4 T-Jet 120 k je typický extrémnou spoľahlivosťou, kompaktnými rozmermi a excelentným vyvážením medzi temperamentnými jazdnými vlastnosťami a prevádzkovými nákladmi.

Motor 1.4 T-Jet je dokonalým vyjadrením konceptu downsizingu, najmä vďaka overeným a spoľahlivým technológiám, akými sú Fire a preplňovanie. O úspechu technológie Fire svedčí viac ako 500 000 vyrobených motorov. Táto technológia sa stretla s úspechom na všetkých trhoch a vo všetkých aplikáciách. Motor 1.4 T-Jet Euro 6 vo Fiate 500L poskytuje: najvyšší výkon 120 k pri 5000 ot./min, najvyšší krútiaci moment 215 Nm pri 2500 ot./min, najvyššiu rýchlosť 189 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,2 sekundy, spotrebu paliva v kombinovanej prevádzke 6,9 l/100 km a emisie 159 g CO2/km.

Extrémna univerzálnosť kombinácia technológií Fire a Turbo sa prejavuje tiež v dvojpalivovej verzii motora 1.4 T-Jet spaľujúcej benzín a LPG, ktorá sa u modelov 500L objaví vo veľmi krátkej dobe. Táto pohonná jednotka poskytuje zhodný výkon a krútiaci moment ako benzínová verzia, k čomu však pridáva nezanedbateľné výhody alternatívneho paliva, najmä v zmysle ohľaduplnosti k životnému prostrediu a ekonomiky prevádzky. Použitie najmodernejších technológií viedlo k splneniu prísnych noriem Euro 6, zvýšeniu dojazdu a zabezpečeniu pôsobivého výkonu: najvyšší výkon 120 k pri 5000 ot./min, najvyššia rýchlosť 189 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,6 sekundy, spotreba paliva v kombinovanej prevádzke 8,9 l/100 km a emisie 144 g CO2/km.

Zaujímavosťou motora 1.6 MultiJet II 120 k je malé turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek, ktoré vyvinula spoločnosť Honeywell. Tento líder v oblasti výroby a technológií patrí medzi stovku najlepších spoločností podľa zoznamu Fortune's top 100 a dodáva produkty a služby pre letectvo, technológie riadenia budov aj tovární, turbodúchadlá a vysoko efektívne materiály.

 

Exkluzívne produkty Mopar®

Zákazník si môže svoje vozidlo prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Práve to je cieľom ohromujúceho sortimentu príslušenstva a služieb Mopar® určeného pre celú rodinu 500. Mopar® je spoločnosť skupiny Fiat-Chrysler zameraná na služby, náhradné diely a starostlivosť o zákazníka v celom regióne EMEA (Európa, Blízky východ a Afrika).
Medzi týmto príslušenstvom nechýbajú ani špecifické, úplne nové doplnky pre nový Fiat 500L Beats EditionTM, akými sú matne chrómovaná lišta na kapote, polykarbonátova prahová lišta alebo velúrové koberčeky s logom 500. Pre rodinu 500 ponúka spoločnosť aj službu Mopar Vehicle Protection. Táto služba pokrýva pravidelnú údržbu, opravy a technickú asistenciu v celej sieti európskych autorizovaných predajcov a dielní Fiatu. Údržbu a opravy vykonávajú továrňou vyškolení odborníci, pričom využívajú originálne náhradné diely.

 

Rad 500L na predných priečkach európskeho rebríčka

V minulom roku zaznamenal rad 500L v Európe výrazné predajné čísla, ktorá ho za niekoľko málo mesiacov vyniesla na prvé priečky segmentu s podielom 17,2 %. Rad 500L bol navyše v Taliansku najpredávanejším vozidlom daného segmentu s úctyhodným podielom 40,9 %. Mimo to bol aj najpredávanejším modelom medzi stredne veľkými vozidlá s dieselovými motormi.
Fiat 500L je schopný uspokojiť veľmi rozmanitú klientelu rôzneho veku, kultúry a potrieb využitia vozidla. To všetko vďaka funkčnosti, priestrannosti a všestrannosti. Je toho ale ešte viac: je to jediný model v segmente, u ktorého volí vyššie stupne výbavy cez 40 % zákazníkov. Jedná sa o verzie s dvojfarebným prevedením karosérie a výbavami, ktoré sú charakteristické pre vyššie automobilové segmenty. Najpríťažlivejší model radu 500L Trekking sa v súčasnej dobe podieľa na viac ako 15 percentách predajov.

Fiat 500L je dokonalým príkladom budúcnosti rodiny 500, ktorá spočíva v neustálom vývoji. Zatiaľ čo model 500 je módne mestské vozidlo par excellence, model 500L pridáva navyše funkčnosť pre každodenné využitie a tiež výkon a výbavu, ktoré umožňujú prežiť nové zážitky aj za hranicami mesta.

Rodina 500 je priekopníkom nového konceptu individuálnej dopravy, o čom svedčí aj najväčšia flotila vozidiel pre zapožičanie v Taliansku: v rámci spolupráce spoločnosti ENI a Fiat sa v uliciach Milána pohybuje cez 640 vozidiel 500 a 500L. Viac ako 26 000 registrovaných užívateľov absolvuje počas mesiaca cez 35 000 ciest.

Nové prvky série 500L určite prispejú ku globalizácii značky Fiat, ktorá začala pred niekoľkými rokmi a v minulom roku dosiahla významného míľnika. Aj napriek pretrvávajúcim ekonomickým problémom v Európe a v Taliansku si značka udržala svoje postavenie. Značka predala 573 000 vozidiel, čím dosiahla podiel na trhu vo výške 4,7 %, čo je oproti roku 2012 zlepšenie o 0,1 percentuálneho bodu. To všetko vďaka novému globálnemu prístupu, ktorý viedol k rastu na všetkých hlavných európskych trhoch: napríklad objem predaja sa v roku 2013 zvýšil vo Francúzsku (o 9,5 %), Veľkej Británii (o 20,2 %) a v Španielsku (28, 8 %).

K tomuto úspechu pomohlo nové definovanie stratégie medzinárodného rozvoja Fiatu, a to prostredníctvom dvoch hlavných modelov: emotívneho kultového modelu Fiat 500 a praktického, jednoduchého a zábavného modelu Fiat Panda. Táto stratégia vyústila k tomu, že vznikli rodiny 500 a Panda, ktoré v roku 2013 doviedli Fiat v Európe na pozíciu lídra v danom segmente, a to s viac ako 27percentným podielom.

Tohto výsledku bolo čiastočne dosiahnuté vďaka excelentným predajom novej Pandy, ktorá sa v roku 2013 stala najpredávanejším vozidlom v Taliansku, a to už druhý rok po sebe a tiež druhým najpredávanejším vozidlom vo svojom segmente v Európe hneď po Fiate 500. To všetko vďaka najrozsiahlejšej a najrôznorodejšej palete verzií v segmente: je to jediné mestské vozidlo s pohonom všetkých kolies, jediné vozidlo ponúkajúce systém City Brake Control, ktorý získal prestížnu cenu Euro NCAP Advance a jediný model, ktorý sa môže pochváliť celým radom dieselových, zážihových a dvojpalivových motorov spaľujúcich LPG alebo zemný plyn (motor TwinAir Turbo na zemný plyn bol menovaný Najekologickejším motorom roka 2013).

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor